Опублікована стаття міськкому в газеті “Урядовий кур’єр”

19.12.2023

До уваги профактиву!

В газеті “Урядовий кур’єр” від 14.12.2023 №250 (7648) опубліковано статтю про Профспілку «Наша відповідальність – соціально-правовий захист». Текст статті наведений нижче.

Наша відповідальність – соціально-правовий захист!

Профспілкове представництво та єдність трудових колективів – незмінне вже майже п’ять десятиліть гасло Профспілки працівників державних установ м. Києва.

          Об’єднуючи понад двадцять п’ять тисяч працівників та державних службовців Профспілка опікується широким спектром питань правозахисної та загальної тематики. До програмних завдань, поставлених вищими профспілковими органами відносяться як представницькі функції, так і розвиток культурно-масової та оздоровчої роботи в трудових колективах.

          На порядку денному виборних органів постійно перебувають питання гідного рівня заробітної плати, проблематики звуження трудових прав, внаслідок тимчасових законодавчих змін, пов’язаних з воєнним станом, а також стратегії розвитку державної служби. Працюючи спільно з Центральним комітетом Профспілки працівників державних установ України, є можливість постійного моніторингу поточної ситуації, донесення до компетентних органів власної позиції щодо реформування системи оплати праці, здійснення запитів, висловлення зауважень та пропозицій.

          Користуючись законодавчо наданими повноваженнями, Президія Профспілки активно займається і відстоюванням колективних інтересів окремих членських організацій. До прикладу, тільки продовж поточного року направлено 4 звернення щодо належного рівня оплати плати, розвитку соціального партнерства та відновлення передбачених законодавством гарантій для трудових колективів. Звернення направлялись Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України. Приємно  відзначити, що за всіма профспілковими зверненнями та клопотаннями було отримано оперативні, компетентні та розгорнуті відповіді, які стали важливим аргументом у вирішення проблемних питань в конкретних ситуаціях та при спілкуванні із роботодавцями.

          Приймаючи активну участь у сприянні обороноздатності країни, Профспілки та членські організації систематично проводять роботу щодо   надання допомоги Силам оборони України, від військових підрозділів до окремих працівників–членів профспілки, мобілізованих до лав Збройних сил України. За рішенням профспілкових організацій закуповуються дрони, засоби індивідуального захисту, формуються продуктові пакети, виплачується допомога пораненим воякам та членам профспілки, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації. Профспілка також приймає участь у благодійних заходах та підтримку ЗСУ, профкоми організовують збір крові пораненим, практикують відвідини вояків у військових шпиталях тощо. Поточна інформація щодо такої допомоги систематично доносяться до громадськості через сайт Профспілки та соціальні мережі.

          Невід’ємною частиною роботи залишається соціальне партнерство та колективно-договірна діяльність. І якщо вищими органами Профспілки укладаються угоди про співпрацю з головними територіальними управліннями міста, то на безпосередньому рівні підприємств та організацій продовжує вдосконалюватись колдоговірна робота. Систематично узагальнюється кращий досвід такої діяльності, розробляються пропозиції щодо її покращення,  мотивується укладання колективних договорів з роботодавцями. Наслідком є майже 100-відсоткове охоплення договорами підприємств та відомств, в яких діють організації Профспілки державних установ. Вагомі здобутки проведеної роботи відмічається і на рівні міста Києва. Так, зокрема, беручи участь у щорічних конкурсах організації профспілки займають перші місця та впродовж багатьох років втримують лідерські позиції. А сама Профспілка, перша, з понад 26 галузевих профспілок столиці, нагороджена почесним знаком «За розвиток соціального діалогу у м. Києві».

          Федерацією профспілок України також відмічаються кращі активісти профспілкових організацій, яким присвоюються почесні звання «Заслужений працівник профспілок України».       Неодноразово відзначено здобутки активу Профспілки і з боку держави. Більше десяти діючим головам профспілкових організації присвоєно почесні державні звання – «Заслужений юрист України» та «Заслужений працівник соціальної сфери України».

          Не зважаючи на військову агресію жодного року не зупинялась профспілкова робота щодо оздоровлення спілчан. Ускладнена пошуком безпечних місць відпочинку, оздоровча діяльність триває на високому організаційному рівні. Уклавши поточного року 15 прямих договорів з оздоровницями західних регіонів країни, Профспілкою оздоровлено більше тисячі працівників та їх дітей. При цьому, завдяки проведеній роботі з оздоровчими закладами, окрім безпечності та якісного рівня відпочинку, члени профспілки мали можливість оздоровитись зі знижками, які сягали від 5 до 20 відсотків вартості. Крім того, Профспілкою та членськими організаціями додатково надавались дотації та знижки в залежності від рівня закладу, категорії відпочиваючих та профспілкового стажу.

          Відчуваючи високу відповідальність за майбутнє профспілки та належний рівень представництва, значна увага прикута до роботи з молоддю. Організовані навчання та семінари присвячені вихованню лідерських якостей молодих активістів, їх правовій освіченості, вмінню відстоювати власні права та позицію трудових колективів.

          Повазі від роботодавців, сталому розвитку та довірі спілчан Профспілка завдячує професійному внеску багатьох поколінь профспілковців, ветеранів та сучасній молоді,  які власним баченням, ідеями та енергією пропагують сучасні підходи та нові методи роботи. Наслідком цьому є збереженням іміджу Профспілки працівників державних установ м. Києва – як однієї з найповажніших організацій в системі галузі  державних установ та профспілок України.

 

Голова Профспілки

працівників державних установ м. Києва      

Віталій ПОЧТОВИЙ