Пенсійне забезпечення державних службовців

17.11.2016

logo

Право на пенсію держслужбовця

 – За пунктом 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі — Закон № 889) на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі — Закон № 3723) можуть розраховувати особи, які на день набрання чинності Законом № 889 мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 889 та актами Кабінету Міністрів України. Право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723 мають, зокрема, жінки за досягнення пенсійного віку, визначеного ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу — 30 років, з урахуванням відповідного стажу державної служби за умови, що до набрання чинності Законом № 889 їм не призначалася пенсія відповідно до Закону № 3723.

 – Особам, які на день набрання чинності Законом № 889 мають не менш як 20 років стажу на посадах. віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 889 та актами Кабінету Міністрів України, призначається пенсія відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ «Про державну службу». Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60% суми їхньої заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, — заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

– Особам, які мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 889 та актами Кабінету Міністрів України, пенсія відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ «Про державну службу» призначається незалежно від факту роботи на посаді державної служби на дату набрання чинності Законом № 889 (1 травня 2016 р.).

 

Про склад зарплати для обчислення пенсії держслужбовця

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 р. № 622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі — Порядок). За пунктом 4 Порядку пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60% суми їхньої заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями. — заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Статтею 52 Закону № 889 визначено надбавки, доплати та премії, які нараховуються державним службовцям. Пунктом 3 цієї статті передбачено виплату за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця.

 

 

Щодо призначення пенсії держслужбовця

За пунктом 4 Порядку пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше від дати виникнення права.

У разі звернення за призначенням пенсії впродовж трьох місяців від дати народження (настання права на призначення пенсії), то, враховуючи положення ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з дня, наступного за днем народження, до дня фактичного звернення про призначення пенсії держслужбовця призначається пенсія за віком відповідно до цього Закону.