Про досвід роботи членської організації в сфері оздоровлення

10.08.2018

logo

ДОВІДКА

про роботу Об’єднання первинних профспілкових організацій Департаменту соціальної політики м. Києва щодо оздоровлення працюючих та членів їх сімей влітку 2018 року

Пріоритетним напрямком діяльності Об’єднання первинних профспілкових організацій Департаменту соціальної політики м. Києва є охорона здоров’я, організація літнього відпочинку та оздоровлення працюючих та членів їх сімей.

Питання оздоровлення членів профспілки та їх родин розглядалося на нарадах з профактивом, засіданнях профспілкових комітетів та президії Об’єднання первинних профспілкових організацій Департаменту соціальної політики м. Києва у березні, травні та липні поточного року, протоколи № 20, 21 та 23.

Профкоми спільно з адміністраціями переважної більшості установ соціального захисту населення м. Києва в колективних договорах на 2018 рік передбачили профілактичні та оздоровчі заходи, над реалізацією яких вони постійно працюють.

В установах соціального захисту пропагується здоровий спосіб життя. Заборонено паління, придбано аптечки для надання швидкої допомоги, проводяться безоплатні медичні огляди, лабораторні дослідження, щеплення проти грипу, організовуються поїздки вихідного дня.

На власній медичній базі стаціонарних установ соціального захисту населення м. Києва працівникам, у разі потреби, надається перша медична допомога, консультації вузькопрофільних спеціалістів-медиків, проводиться лікування в стоматологічному, фізіологічному- та процедурному кабінетах.

Здійснення таких заходів сприяє своєчасному виявленню та профілактиці хвороб, зниженню рівня захворювань серед працюючих.

Суттєвим фактором зміцнення здоров’я є якісне оздоровлення та відпочинок влітку. Пам’ятаючи про це, об’єднаний комітет профспілки та профкоми приділяють оздоровчій роботі значну увагу.

Заощадивши грошові кошти та перерахувавши за путівки понад 650,0 тис. грн., було придбано 70 санаторних путівок у т.ч.: 23 путівки в санаторій «Молдова» (м. Трускавець); 17 путівок в санаторій «Хорол» (м. Миргород); 8 путівок в санаторій «Квітка полонини» (Закарпатська обл.); 5 путівок в санаторій «Червона калина» (Рівненська обл.); 2 путівки в санаторій «Авангард» м. Немирів; решта, по одній путівці, в санаторії «Ворзель» (Київська обл.), «Термал Стар» та «Теплиця» (Закарпатська обл.), «Хмільник» (Вінницька обл.), «Пролісок» (м. Луцьк) та в Київську бальнеологічну лікарню.

Крім того, за путівками матері та дитини в санаторіях «Скадовськ» (Херсонська обл.) та «Хорол» оздоровлено 15 дорослих та 20 неповнолітніх дітей. Ще 20 дітей членів профспілки відпочивали в дитячих оздоровчих таборах, а саме: 10 дітей – в ДОТ ім. Ю. Гагаріна                 м. Скадовськ (Херсонська обл.); троє дітей із багатодітної родини та двоє обдарованих дітей відпочивали за пільговими путівками в ДОТ «Лідер» в Пуща – Водиці, троє діток – в ДОТ «Променистий» МВС України м. Буча (Київська обл.) та двоє дітей – в ДОТ «Лісний»      смт. Ворзель (Київська обл.).

Супровід дітей на оздоровлення до м. Скадовськ здійснювала медична сестра Ново-Білицького психоневрологічного інтернату Романюк Марія Петрівна, яка це робить відповідально та професійно вже третій рік поспіль.

Кошти на відрядження супроводжуючим надавав міськком профспілки працівників державних установ. Батьки оплачували лише вартість квитків на проїзд потягом до м. Херсон та в зворотному напрямку.

Лідером дитячого оздоровлення 2018 року став профком Департаменту соціальної політики виконавчого органу (Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), який на 100% задовольнив заяви батьків на отримання дитячих путівок, оздоровивши в дитячих таборах 8 дітей.

Аналізуючи роботу членських організацій щодо літнього оздоровлення відмічаємо, що найбільш активно діяли профспілкові комітети Пансіонату ветеранів праці (голова профкому Каімець Н.М.), Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації (голова профкому Яковенко О.А.), Ново-Білицького психоневрологічного інтернату для чоловіків (голова профкому Коваленко О.В.), Пуща – Водицького психоневрологічного інтернату (голова профкому Шостак Л.В.) та Дарницького дитячого будинку-інтернату (голова профкому Богомаз К.В.).

Недостатньо приділяли увагу оздоровчій роботі профспілкові комітети Київського психоневрологічного інтернату, Центру ранньої реабілітації дітей-інвалідів, Палацу ветеранів, Будинку соціального піклування та управлінь праці та соціального захисту населення Печерської та Шевченківської районних в м. Києві державних адміністрацій.

Відсутність заявок на отримання путівок ці профкоми пояснюють небажанням спілчан їхати на відпочинок через матеріальну скруту. Щодо оздоровлення дітей в дитячих оздоровчих таборах, то цього року їх кількість зменшилась через те, що діти виросли.

Завершуючи літнє оздоровлення Об’єднання первинних профспілкових організацій Департаменту соціальної політики м. Києва очікує ще два рахунки на оплату путівок в санаторій «Червона калина» (Рівненська обл.) на вересень-жовтень місяці. Отримавши ці путівки, профоб’єднання на 100% забезпечить санаторно-курортним лікуванням членів профспілки та повністю використає заплановані на оздоровлення кошти профспілкового бюджету 2018 року.