Про рішучий протест проти просування законопроекту №2681

23.06.2020

Незважаючи на всі протести профспілок України, в рекордний строк зібрані голоси під петицією про зупинення просування законопроекту №2681, численні листи щодо недопущення розгляду цього законопроекту та рішучий протест міжнародної профспілкової спільноти (Міжнародна конфедерація профспілок, Глобальний союз IndustriALL, Пан’європейська регіональна рада МКП, Європейська конфедерація профспілок, Фашингтонський офіс МКП, Міжнародна організація праці тощо) Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, на чолі з Галиною Третьяковою, погодив скандальний законопроект та рекомендував його до розгляду в сесійній залі парламенту.

Крім того, що законопроект №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» суперечить міжнародним зобов’язанням держави, Конституції України та чинному законодавству, положення законопроекту в його нинішньому вигляді істотно підірвуть свободу об’єднання в Україні.

Адже за положеннями цього законопроекту:

– допускається існування максимум двох профспілкових організацій на підприємстві;

– встановлюється мінімальна необхідна кількість членів профспілки на рівні 10 осіб, що позбавить працівників малого бізнесу права на створення або вступ до профспілки;

– передбачає створення зовнішніх «контрольних комісій» з невизначеними повноваженнями щодо профспілок;

– виключає з переговорів профспілки, до складу яких входить «керівний» персонал;

– скасовує зобов’язання роботодавця в тижневий строк надавати профспілкам інформацію, необхідну для колективних переговорів;

– підриває тристоронні зобов’язання в рамках соціального діалогу;

– передає державі профспілкове майно, яке перебувало у володінні профспілок протягом майже 30 років після здобуття Україною незалежності.

І це лише невелика частина абсурдних норм, що містяться в проекті закону.

Тож, зважаючи на те, що влада не хоче чути профспілки, Федерацією профспілок України прийнято, а Київською міською радою профспілок підтримано рішення про проведення вуличної акції протесту 30 червня 2020 року з вимогою недопущення розгляду законопроекту №2681.