Щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, призначених на посади без проведення конкурсу

27.10.2022

Національне агентство України з питань державної служби надало роз’яснення від 6 жовтня 2022 року № 160 р/з «Щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, призначених на посади у період дії воєнного стану без проведення конкурсу на зайняття посад державної служби».

Законом України від 12 травня 2022 року № 2259-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» внесено зміни до Закону України від 12 травня 2015 року № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану» (далі — Закон № 389), яким урегульовано питання призначення на посади державної служби в період дії воєнного стану.

Так, відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону № 389 у період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ, організацій керівником державної служби або суб’єктом призначення, сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної в місті, обласної ради, начальником відповідної військової адміністрації без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом, на підставі поданої заяви, заповненої особової картки встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад.

Статтею 44 Закону № 889 передбачено, що результати службової діяльності державних службовців щороку підлягають оцінюванню. Порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно з пунктом 9 Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640, оцінювання проводиться поетапно:

  • визначення завдань і ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності;
  • визначення результатів виконання завдань;
  • затвердження висновку щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців (крім випадків, коли жодне з визначених завдань не підлягає оцінюванню).

Отже, оцінювання є обов’язковою процедурою для всіх осіб, які обіймають посади державної служби, включаючи державних службовців, призначених на посади в період дії воєнного стану, тобто без проходження конкурсу на зайняття посад державної служби. Процедура проведення оцінювання передбачає єдині підходи й умови для всіх її учасників.

З огляду на викладене, державним службовцям, призначеним на посади державної служби в період дії воєнного стану відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону № 389, завдання для проведення оцінювання мають бути визначені за встановленою формою і у відповідній кількості у строки, передбачені в пункті 12 згаданого Порядку.

Джерело: https://www.kadrovik.ua/content/otsinyuvannya-rezultativ-sluzhbovoyi-diyalnosti-derzhsluzhbovtsiv-pryznachenyh-na-posady-bez-provedennya-konkursu-roz-yasnennya-nads